JOHN BEAN-KONŠTRUKTÉR PRVEJ GEOMETRIE r.1925
 

3D Geometria

3D GEOMETRIA JOHN BEAN - V3D2

logo_bean

Systém 3D2 vyvinutý americkou firmou John Bean je poslednou novinkou v tejto meracej technike a princíp merania je svetovo unikátny.

Dva zdroje žiarenia v skutočnosti vysokosvietivé led diody umiestnené na stojane vľavo a vpravo pred vozidlom vysielajú kužele infralúčov, ktoré sa odrážajú od terčov pevne pripevnených na jednotlivých kolesách automobilu. Na každom terči je 32 presne kruhových a špeciálne rozmiestnených bodov a jeden stredový je medzikruhový. Zväzok lúčov odrážaný od každého terča prijímajú dve CCD kamery (cca 3 Mpixel) na stojane spoločne so zdrojmi žiarenia, obraz digitalizujú a program vyhodnotí 2x za sekundu okamžitú uhlovú polohu každého terča. Kružnice z terčov sa v kamere zobrazia ako elypsy, ktorých dlhšia os sa rovná priemeru pôvodnej kružnice a je sklonená pod uhlom, ktorý sa vyhodnocuje. Na princípe perspektívy (počtom pixelov) sa progamom vyhodnotia diaľkové rozmery a vzdialenosti.

Okrem bežných hodnôt, ktoré sú už dávno pri geometrii samozrejmosťou, ako sú:

S geometriou JOHN BEAN dokážem odmerať navyše: Je to dosť čo čítať, nie ešte zmerať. Tieto všetky miery sú zmerané za neuveriteľných 5-10 minút!

image1 image2 image3 image4 image5 image6